Clicky

O MNIE

Nazywam się Ludwik Ryng. Jestem pasjonatem wina. Staram się z każdym dniem poszerzać wiedzę na temat winiarstwa w jak najszerszym zakresie. W zdobywaniu tej wiedzy pomagają mi studia najnowszej literatury naukowej. Najciekawsze książki tłumaczę na polski. Co najmniej raz w roku odwiedzam regiony winiarskie i winiarzy w krajach Europy, gdzie sztukę uprawy winorośli i winifikacji doprowadzono do perfekcji.

Sprzedaję wina, które bezpośrednio sprowadza do Polski firma Jakob Gerhardt. Są to starannie wybierane wina klasy premium, wyjątkowe na naszym rynku. Moje wina są naturalne i żywe. Kryje się w nich osobowość i doświadczenie winiarza, Jego pasja, kultura i tradycja rodzinna. Ważne jest też znakomite położenie winnicy, klimat i geologia oraz wpływ pogody, jaka panowała w roku zbioru winogron. Takie wina potrafią wyczarować dla Ciebie szczęśliwe chwile, przenieść Cię do świata pełnego słońca i zapewnić rozkoszne doznania wszystkim zmysłom. Takich win nie znajdziesz w sklepie!

Pominięcie pośredników w łańcuchu sprzedaży sprawia, że za moje wina płacisz z korzyścią dla Twojego budżetu. Moje wina mają najlepszą relację ceny do jakości!

Wiedza naukowa pozwala mi rzetelnie ocenić jakość i walory każdego wina.  Zaufaj mi a dobiorę wino pasujące do Twoich ulubionych smaków oraz portfela. Nie musisz błądzić szukając wina dla siebie, wina dla gości, wina na każdą okazję. Pomogę Ci i będziesz zadowolony.

Strona ta została stworzona po to, byś w chwilach relaksu w pełni doświadczał zmysłowość i misterność wina. Wino bowiem potrafi ubarwić nasze krótkie przebywanie na Planecie Ziemi, tej małej drobince pod gwieździstym sklepieniem Wszechświata, dostarczając cudowne wrażenia, które sprawiają, że życie samo w sobie jest radosne i w pełni warte każdego dnia.

 

 

 

 

 

Jak dobrać wino do potraw?

Jak dobrać wino?

Blog

Winogrona autochtoniczne

04.11.2022

Winogrona autochtoniczne

Często spotykamy wino pochodzące z odmian winogron autochtonicznych inaczej zwanych  – rodzimymi, rdzennymi. Odmiany te dają zdrowe plony winogron tylko w lokalizacjach organicznych do niezbyt dużej przestrzeni. Do odmian winogron autonomicznych należą m.in.: Roboso, które możemy spotkać  w okolicach Wenecji we Włoszech,...

czytaj więcej

Winobranie – co to znaczy?

23.10.2022

Winobranie – co to znaczy?

Winobranie – co to znaczy? Winobranie w języku polskim oznacza zbiór winogron w winnicy z krzewów winorośli. Słowa winobranie, winnica, winorośl wskazują na to, że wyrabianie wina na obszarach polskojęzycznych jest silnie zakorzenione. Nie mamy bowiem w naszym języku specjalnych słów na określnie innych zbiorów, np.:...

czytaj więcejzobacz wszystkie wpisy


0