Clicky

O MNIE

Nazywam się Ludwik Ryng. Jestem pasjonatem wina. Staram się z każdym dniem poszerzać wiedzę na temat winiarstwa w jak najszerszym zakresie. W zdobywaniu tej wiedzy pomagają mi studia najnowszej literatury naukowej. Najciekawsze książki tłumaczę na polski. Co najmniej raz w roku odwiedzam regiony winiarskie i winiarzy w krajach Europy, gdzie sztukę uprawy winorośli i winifikacji doprowadzono do perfekcji.

W ofercie na mojej stronie wszystkie wina bezpośrednio sprowadza do Polski firma Jakob Gerhardt. Jakob Gerhardt sp. z o.o. ma najbogatsza tradycję importu bezpośredniego w Polsce. Jest wyłącznym dystrybutorem tych win na terenie całego kraju  Dzięki takiej polityce wina mają charakter ekskluzywny.

Są to starannie wybierane wina klasy premium, wyjątkowe na naszym rynku. Wina z naszej oferty są naturalne i żywe. Kryje się w nich osobowość i doświadczenie winiarza, Jego pasja, kultura i tradycja rodzinna. Ważne jest też znakomite położenie winnicy, klimat i geologia oraz wpływ pogody, jaka panowała w roku zbioru winogron. Takie wina potrafią wyczarować dla Ciebie szczęśliwe chwile, przenieść Cię do świata pełnego słońca i zapewnić rozkoszne doznania wszystkim zmysłom. Takich win nie znajdziesz w sklepie!

Pominięcie pośredników w łańcuchu sprzedaży sprawia, że za nasze wina płacisz z korzyścią dla Twojego budżetu sięgająca ponad 50% oszczędności. Dlatego nasze wina mają najlepszą relację ceny do jakości na polskim rynku win Premium!

Wiedza naukowa pozwala mi rzetelnie ocenić jakość i walory każdego wina.  Zaufaj mi a dobiorę wino pasujące do Twoich ulubionych smaków oraz portfela. Nie musisz błądzić szukając wina dla siebie, wina dla gości, wina na każdą okazję. Pomogę Ci i będziesz zadowolony.

Strona ta została stworzona po to, byś w chwilach relaksu w pełni doświadczał zmysłowość i misterność wina. Wino bowiem potrafi ubarwić nasze krótkie przebywanie na Planecie Ziemi, tej małej drobince pod gwieździstym sklepieniem Wszechświata, dostarczając cudowne wrażenia, które sprawiają, że życie samo w sobie jest radosne i w pełni warte każdego dnia.

 

 

 

 

 

Jak dobrać wino do potraw?

Jak dobrać wino?

Blog

Zatyczki do wina. Naturalne czy sztuczne?

27.12.2022

Zatyczki do wina. Naturalne czy sztuczne? Zatyczki do wina służą do uszczelnienia butelki. Mają za zadanie uniemożliwić dostanie się do wina niebezpiecznych składników z zewnątrz. Zatyczki do wina pełnią bardzo ważną rolę w procesie produkcji i przechowywania wina. Służą do zabezpieczenia wina przed utratą aromatu i smaku, a...

czytaj więcej

Smak wina – skąd się bierze.

04.12.2022

Smak wina – skąd się bierze.

Smak wina – skąd się bierze? Smak wina rodzi się w winnicy. Wyobraź sobie, że jesteś w winnicy. Podchodzisz do jednego z krzewów winorośli i widzisz skupione w kiściach owoce. Zrywasz jedną taką kiść i widzisz, że gromadzi ona kulki wielkości miej więcej wiśni. Każda kulka pokryta jest skórką i zwiera soczysty miąższ....

czytaj więcejzobacz wszystkie wpisy


0