Clicky

O MNIE

Nazywam się Ludwik Ryng. Jestem pasjonatem wina. Staram się z każdym dniem poszerzać wiedzę na temat winiarstwa w jak najszerszym zakresie. W zdobywaniu tej wiedzy pomagają mi studia najnowszej literatury naukowej. Najciekawsze książki tłumaczę na polski. Co najmniej raz w roku odwiedzam regiony winiarskie i winiarzy w krajach Europy, gdzie sztukę uprawy winorośli i winifikacji doprowadzono do perfekcji.

Sprzedaję wina, które bezpośrednio sprowadza do Polski firma Jakob Gerhardt. Są to starannie wybierane wina klasy premium, wyjątkowe na naszym rynku. Moje wina są naturalne i żywe. Kryje się w nich osobowość i doświadczenie winiarza, Jego pasja, kultura i tradycja rodzinna. Ważne jest też znakomite położenie winnicy, klimat i geologia oraz wpływ pogody, jaka panowała w roku zbioru winogron. Takie wina potrafią wyczarować dla Ciebie szczęśliwe chwile, przenieść Cię do świata pełnego słońca i zapewnić rozkoszne doznania wszystkim zmysłom. Takich win nie znajdziesz w sklepie!

Pominięcie pośredników w łańcuchu sprzedaży sprawia, że za moje wina płacisz z korzyścią dla Twojego budżetu. Moje wina mają najlepszą relację ceny do jakości!

Wiedza naukowa pozwala mi rzetelnie ocenić jakość i walory każdego wina.  Zaufaj mi a dobiorę wino pasujące do Twoich ulubionych smaków oraz portfela. Nie musisz błądzić szukając wina dla siebie, wina dla gości, wina na każdą okazję. Pomogę Ci i będziesz zadowolony.

Strona ta została stworzona po to, byś w chwilach relaksu w pełni doświadczał zmysłowość i misterność wina. Wino bowiem potrafi ubarwić nasze krótkie przebywanie na Planecie Ziemi, tej małej drobince pod gwieździstym sklepieniem Wszechświata, dostarczając cudowne wrażenia, które sprawiają, że życie samo w sobie jest radosne i w pełni warte każdego dnia.

 

 

 

 

 

Jak dobrać wino do potraw?

Jak dobrać wino?

Blog

Siarka w Winie. Co warto wiedzieć?

24.06.2022

Siarka w Winie. Co warto wiedzieć?

  Zawiera Siarczyny, Contains Sulfites. Taką lub podobną informację o siarce znajdziesz na każdej prawie etykiecie butelki z winem. Nie ważne czy kupisz wino w Polsce, czy za granicą. Informacja ta prowokuje do różnych domysłów, najczęściej niepokojących. Bo niby po co ona jest? – Pierwsza myśl, możliwe, że to jakieś...

czytaj więcej

Jakie wybrać wino na prezent świąteczny?

13.11.2021

Jakie wybrać wino na prezent świąteczny?

JAKIE WYBRAĆ WINO NA PREZENT ŚWIĄTECZNY? Jakie wybrać wino na prezent świąteczny? Wino na prezent świąteczny to bez wątpienia elegancki i niebanalny wybór. Jeśli trafiłaś/eś na naszą stronę to mamy do zaproponowania naprawdę ekskluzywną ofertę win najwyższej klasy po bardzo atrakcyjnych cenach. Nie dysponujemy, jak inne...

czytaj więcejzobacz wszystkie wpisy


0