Clicky

Moje wina

Znajdź wino według własnych preferencji:

Vina Orosina Celler Pinol 2020 D.O Terra Alta

64,00 zł

Vina Orosina Celler Pinol 2020 D.O Terra Alta

Czerwone półwytrawne

prod_id: 5009

Co wyróżnia to wino?

Vina Orosina Celler Pinol 2018 D.O Terra Alta jest winem ekskluzywnie robionym dla mojej firmy. Ponadto jest dziełem renomowanego Winiarza z Katalonii, Juanio Pinola, uwzględniającym upodobania smakowe Polaków.

Terroir

Winnice rodziny Pinol w miejscowości Batea, w Katalonii. Co więcej, gleba gliniasto-kredowa, uboga w związki organiczne. Ponadto 20-30-letnie krzewy, ręczny zbiór winogron.

Polecamy do

Gołąbków oraz bigosów. Ponadto polecane do gulaszów oraz dziczyzny.

Bukiet

Aromaty dojrzałych malin, z wyczuwalnymi nutami czarnego pieprzu i czekolady mlecznej. Długa końcówka subtelnej wanilii.

Kolor

Intensywny rubinowy z fioletowymi refleksami.

Smak

Dojrzałych owoców leśnych. Na granicy wytrawności z półwytrawnością. Zrównoważona kwasowość z taninami i z przebijającą się słodyczą.

Winogrono

60 % Garnacha, 10% Cariniena, 15% Syrah, 15% Merlot

Leżakowanie

Do 7 lat, obecnie w szczytowej dojrzałości.

Temperatura serwowania

19 °C

Pojemność butelki

750 ml

Zawartość alkoholu

14%Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej ekskluzywnej oferty win rzemieślniczych. Poza Vina Orosina Celler Pinol 2018 D.O Terra Alta oferujemy szereg innych win czerwonych, białych, różowych i musujących, a także bezalkoholowych, które cechują się najwyższą jakością oraz bardzo korzystnym stosunkiem ceny do jakości. Zapewniamy również w pełni profesjonalne doradztwo w zakresie doceniania win najwyższej jakości. Nasza doświadczona kadra z pewnością pomoże w wyborze najbardziej odpowiednich produktów czy też świadomej konsumpcji wina.

Staramy się z każdym dniem poszerzać wiedzę na temat wina. W zdobywaniu tej wiedzy pomagają nam podróże do regionów winiarskich i wizyty u winiarzy w różnych krajach Europy oraz studia najnowszej literatury naukowej w dziedzinie winiarstwa. Chętnie dzielimy się naszą wiedzą na naszym blogu:

https://lubiewino.com/kategoria/wiedza/

Zachęcamy również do śledzenia aktualności na naszych mediach społecznościowych:

Facebook: https://www.facebook.com/lubiewinocom/

Instagram: @lubiewinocom

Komentarze i pytania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


0