Moje wina

Znajdź wino według własnych preferencji:

Toro Incrédulo Reserva 2011

118,00 zł

Toro Incrédulo Reserva 2011

Czerwone wytrawne

prod_id: 041201

Co wyróżnia to wino?

Z unikalnych winorośli Vitis Vinifera, które oparły się pladze filoksery. Liczba butelek produkowanych rocznie jest bardzo mała i tylko w latach, w których winogrona spełniają maksymalne wymagania jakościowe, co czyni je ekskluzywnym winem, kategorii "FAMILA SELECTION".

Terroir

Winnica piaszczysta, ponad 100-letnia, która oparła się pladze filoksery. Posadzona w systemie Pie Franco, czyli prosto na ziemi.

Polecamy do

Idealne z potrawami, w których dominują intensywne smaki i aromaty, takimi jak dziczyzna, czerwone wędliny, pieczenie, dania z ryżu, grzyby, sery peklowane i galicyjska ośmiornica.

Bukiet

Eleganckie i intensywne aromaty czerwonych owoców z tłem przypraw i prażonych nut niesionych przez idealnie wkomponowany dąb francuski

Kolor

Ciemnoczerwonej wiśni, czysty, intensywny

Smak

Zwarty, świeży i owocowy, z nutą grzanki z masłem, wypełnia podniebienie. Eleganckie i długie we wrażeniach retro-nosowych, typowy finisz akcentujący harmonię owoców

Winogrono

Tinta del Toro 100% (regionalna nazwa szczepu Tempranillo) z wybrany parceli, selekcjonowanych później w winnicy. Zbiór ręczny do skrzynek o masie 15 kg. Winogrona bezpośrednio po zbiorze spędzają około 24 godzin w chłodni w temperaturze 10°C. Następnie są przenoszone do 500 litrowych beczek, w których odbywa się fermentacja alkoholowa. Każdego dnia przebijany jest kożuch przez udeptywanie. Po zakończeniu fermentacji alkoholowej wino zlewa się do barrique bordelaise o pojemności 225 litrów, gdzie odbywa się fermentacja malolaktyczna. Następnie przez 20 miesięcy prowadzi się elevage, również w 225 litrowych bordelesas, średnio wypalanych, składanych z najlepszych dębów we Francji.

Leżakowanie

Do 25 lat w chłodnej, ciemnej piwnicy, w pozycji leżącej.

Temperatura serwowania

14-17 °C. Co najmniej 30 minut przed nalaniem do kieliszka zdekantuj,

Pojemność butelki

750 ml

Zawartość alkoholu

14,5%

Komentarze i pytania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


0