Clicky

Moje wina

Znajdź wino według własnych preferencji:

Wina brakuje w bieżącej ofercie. Czekamy na nową dostawę.
Tempranillo Garnacha 2021 Wine & Roses Rioja

86,00 zł

Tempranillo Garnacha 2021 Wine & Roses Rioja

Czerwone wytrawne

prod_id: 3110

Co wyróżnia to wino?

Tempranillo Garnacha 2021 Wine & Roses Rioja jest wytwarzane z winogron pochodzących z 30-letnich krzewów. Winogrona są zbierane ręcznie, a następnie poddawane fermentacji w tradycyjnych drewnianych kadziach. Wino dojrzewa przez 12 miesięcy w beczkach z francuskiego dębu.

Terroir

Winnica Mitarte - znajduje się w miejscowości San Asensio, w samym sercu regionu Rioja.

Polecamy do

Wino jest idealne do podawania z czerwonym mięsem, dziczyzną lub serami.

Bukiet

Czerwone owoce (truskawki, maliny, wiśnie), wanilia, czekolada

Kolor

Głęboki, rubinowy

Smak

Pełny, harmonijny, czerwone owoce, drewno, przyprawy

Winogrono

Tempranillo 80%, Garnacha 15%, Viaura 5% , Winogrona są zbierane ręcznie, fermentowane w tradycyjnych drewnianych kadziach.

Leżakowanie

Potencjał przechowywania do 15 lat w ciemnej, przewiewnej piwnicy w pozycji leżącej, żeby wino nawilżało korek utrzymując jego sprężystość.

Temperatura serwowania

16-18°C

Pojemność butelki

750 ml

Zawartość alkoholu

14%Wino Tempranillo Garnacha 2021 Wine & Roses Rioja jest produkowane przez hiszpańską firmę Mitarte. Firma została założona w 1974 roku przez rodzinę Mitarte, która od pokoleń zajmuje się uprawą winorośli w regionie Rioja. Winnica Mitarte znajduje się w miejscowości San Asensio, w samym sercu regionu Rioja.

Ciekawostką jest, że wino Tempranillo Garnacha 2021 Wine & Roses Rioja jest wytwarzane z winogron pochodzących z 30-letnich krzewów. Winogrona są zbierane ręcznie, a następnie poddawane fermentacji w tradycyjnych drewnianych kadziach. Wino dojrzewa przez 12 miesięcy w beczkach z francuskiego dębu.

Wino Tempranillo Garnacha 2021 Wine & Roses Rioja ma głęboki, rubinowy kolor. W aromacie dominują nuty czerwonych owoców, takich jak truskawki, maliny i wiśnie. Można również wyczuć nuty wanilii i czekolady. W smaku wino jest pełne i harmonijne. Dominują nuty czerwonych owoców, ale można również wyczuć nuty drewna i przypraw.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej obszernej oferty win premium. Poza sprzedażą wina, które cechują się najwyższą jakością oraz bardzo korzystnym stosunkiem ceny do jakości, oferujemy również w pełni profesjonalne doradztwo w tym zakresie. Nasza doświadczona kadra z pewnością pomoże w wyborze najbardziej odpowiednich produktów czy też świadomej konsumpcji wina.

Staramy się z każdym dniem poszerzać wiedzę na temat wina. W zdobywaniu tej wiedzy pomagają nam podróże do regionów winiarskich i wizyty u winiarzy w różnych krajach Europy oraz studia najnowszej literatury naukowej w dziedzinie winiarstwa. Chętnie dzielimy się naszą wiedzą na naszym blogu:

https://lubiewino.com/kategoria/wiedza/

Zachęcamy również do śledzenia aktualności na naszych mediach społecznościowych:

Facebook: https://www.facebook.com/lubiewinocom/

Komentarze i pytania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


0