Moje wina

Znajdź wino według własnych preferencji:

Tai Bianco Santome 2012 jest luksusowym, białym winem wytrawnym z pojedynczej winnicy. Tai Bianco Santome 2012 powstało z gron z unikalnych, autochtonicznych winorośli Tocai.

Co wyróżnia to wino?

Tai Bianco Santome 2012 winifikowane jest z unikalnej, rodzimej odmiany winorośli Tai, a cały proces od uprawy do wyrobu wina odbywa się w ramach jednej posiadłości, aby zachować całkowitą kontrolę nad całym łańcuchem produkcji przy ograniczonym do minimum użyciu syntetycznych substancji chemicznych i siarczynów.

Terroir

Jednohektarowa działka 368 winnicy Carboncine - Roncarde z glebą bogatą w glinę i "caranto" - konglomerat piasku i gliny morskiej zmieszanych z cementującym wapniem dolomitowym.

Polecamy do

risotto z ryba, wołowego lub rybnego carpaccio, grillowanych ryb, ryb pieczonych w folii, pieczonych i wędzonych ryb z ziołami i przyprawami, grillowanymi grzybami porcini oraz dość tłustymi serami. Sprawdza się również jako wino medytacyjne.

Bukiet

Wyraźny choć subtelny z czystymi, owocowymi nutami brzoskwini oraz moreli w równowadze z żółtymi kwiatami raz aromatem tymianku, oregano i szałwii.

Kolor

Żółty, słomkowy

Smak

Bogaty i mocny zrównoważony kwasowością z podobnymi aromatycznymi akcentami wyczuwalnymi nosem. Wytrawny długi posmak.

Winogrono

Tocai 100% z winorośli sadzonych w 2003 roku - 5000 krzewów na hektar prowadzonych w systemie Guyot. Plon z hektara 9000 kilogramów, plon z krzaka 1, 8 kilograma. Winogrona zbierane mechanicznie w drugiej dekadzie września. Butelkowane w czerwcu 2017 roku

Leżakowanie

Do 15 lat

Temperatura serwowania

10 -12 °C

Pojemność butelki

750 ml

Zawartość alkoholu

14%. Fermentacja trwająca 20 dni, 90% w kadziach ze stali nierdzewnej , 10% we francuskich beczkach Tonneau z gruboziarnistego, średnio-wypalonego dębu. Temperatura fermentacji 18/20°C. Fermentacja malolaktyczna i elewacja prowadzone w kadziach przez 56 miesięcy na osadzie z komórek drożdżowych w dążeniu do wydobycia nut mineralnych, dojrzałego owocu i migdałów

Cena

117 PLN Brutto

Komentarze i pytania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zamów wino