Moje wina

Znajdź wino według własnych preferencji:

Pineau des Charentes White APC Raymond Bossis

117,00 zł

Pineau des Charentes White APC Raymond Bossis

Rarytas. Białe słodkie

prod_id: 999610

Co wyróżnia to wino?

Rarytas, słodkie wino likierowe wyrabiane raczej z pasji niż dla zysku. Moszcz winogronowy zalewany świeżym koniakiem. Nagrodzony Medalem Hachette Guide Selection 2020.

Terroir

Winnica rodziny Bossis zasadzona w 1921 roku nieopodal miejscowości Cognac we Francji. Praktyki rolnicze zgodnie z Protokołem Optimus, który minimalizuje wpływ pestycydów na winogrona

Polecamy do

Jako świeży aperitif (bez kostek lodu), a także jako dodatek do melona lub kuchni z najbardziej wyrafinowanymi potrawami.

Bukiet

Kwiatowe aromaty lipy i czarnego bzu oraz owocowe brzoskwini

Kolor

Miedziany

Smak

Młody i rześki na podniebieniu dzięki niuansom świeżych winogron i brzoskwini.

Winogrono

Pineau Blanc to mieszanka białych odmian winogron Ugni Blanc i Montils ze zbiorów 2013, 2014 i 2015. Dopiero co fermentujący moszcz zalewa się w odpowiedniej proporcji młodym koniakiem w celu niedopuszczenie do fermentacji tego soku i zachowania jak największej ilości witamin, cukrów i innych cennych składników naturalnych. Następnie tak uzyskane wino leżakowane jest w beczkach dębowych przez co najmniej 18 miesięcy.

Leżakowanie

Potencjał starzenia do 25 lat, z biegiem lat będzie jaśniejsze i bardziej matowe. Wyrazistość owocu będzie stopniowo ustępować wyrafinowanemu smakowi aromatycznych ziół i spadziowego miodu

Temperatura serwowania

12-16 °C

Pojemność butelki

750 ml.

Zawartość alkoholu

17,21%

Komentarze i pytania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


0