Moje wina

Znajdź wino według własnych preferencji:

Obrador 2015 Artisian Wine Cellers Melis Priorat

177,00 zł

Obrador 2015 Artisian Wine Cellers Melis Priorat

Czerwone wytrawne

prod_id: 7099

Co wyróżnia to wino?

OBRADOR 2015 to wino w nowoczesnym i młodzieńczym stylu, z miękką maceracją i niewielką ekstrakcją, z zachowaniem owocowego i świeżego charakteru.

Terroir

Winnica MELIS o powierzchni 7,5 ha położona jest na parceli, „The Solana”. Jak nazwa wskazuje, jest "wystawiona na słońce” z orientacją południowo-zachodnią. Znajduje się na zboczu góry o stromiźnie 30%, na wysokości od 250 do 400 metrów. Siedlisko jest ograniczone na dole doliną rzeki Cortiella, która tworzy wentylowane przejście dla wilgotnego i orzeźwiającego wiatru, pochodzącego od morza w miesiącach letnich. Podłoże to w 80% łupek zmieszanych z 20% gliny.

Polecamy do

Młodych mięs czerwonych, tatara z cielęciny oraz gęsiny z rusztu i pieczonej kaczki. Także do nóżek w galarecie i gołąbków w sosie z maślaczków.

Bukiet

Jagód, świeżo zerwanych z nutami ściółki, w tle płatki róży i imbir

Kolor

Wiśniowy

Smak

Elegancko łączy miękkość francuskiego dębu z nutami mineralnymi i metalicznymi, świeżością oraz intensywnymi owocami leśnymi i wiśniami, typowymi dla najlepszych terroirs PRIORAT.

Winogrono

Garnacha, Cariniena, Syrah, Cabernet Souvignon. Zbiór ręczny, wstępna selekcja w winnicach, następnie kiście selekcjonowano ręcznie w winiarni, delikatnie usuwając resztki zielonych szypułek. Tak przygotowane winogrona umieszczano bezpośrednio w otwarty kadziach ze stali nierdzewnej i 600-litrowych beczkach. do krótkiej 12-dniowej fermentacji. Następnie wino przeniesiono do 1 i 2 letnich beczek z francuskiego dębu na 6 miesięcy. Wino w 100% zostało zabutelkowane bez żadnego klarowania i filtrowania.

Leżakowanie

Do 15 lat w ciemnej piwnicy o umiarkowanej wilgotności, w pozycji leżącej

Temperatura serwowania

17 -19 C

Pojemność butelki

750 ml

Zawartość alkoholu

15,5%

Komentarze i pytania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


0