Clicky

Moje wina

Znajdź wino według własnych preferencji:

Nero di Troja 2021 Le Pergole

88,00 zł

Nero di Troja 2021 Le Pergole

Czerwone wytrawne

prod_id: 3200

Co wyróżnia to wino?

Nazwa odmiany pochodzi od legendy, według której została przywieziona do Puglii przez mieszkańców starożytnej Troi. Nero di Troja jest jedną z najrzadszych odmian winogron w Europie.

Terroir

Winnice Vignaioli Pugliesi charakteryzują się ciepłym, śródziemnomorskim klimatem z gorącymi latami i łagodnymi zimami. Gleba jest piaszczysto-gliniasta, bogata w minerały.

Polecamy do

Świetnie pasuje do dań kuchni śródziemnomorskiej, czerwonych mięs oraz ryby z rusztu. Waro spróbować do bigosu oraz gołąbków w sosie pomidorowym.

Bukiet

Intensywny, złożony, z nutami owoców leśnych, takich jak truskawki, maliny i jeżyny, a także nutami kwiatowymi, wanilii i lukrecji

Kolor

Rubinowy z granatowymi refleksami

Smak

Pełny i harmonijny, z dobrze zbalansowanymi nutami kwasowości i tanin

Winogrono

Nero di Troia 100%

Leżakowanie

15 lat, jeśli wino jest przechowywane z dala od światła w odpowiedniej piwnicy w stałej temperaturze 10-14 ° C (nagłe zmiany temperatury mogą pogorszyć jakość wina), przy wilgotności 60-70% oraz w pozycji poziomej, tak, aby ulaż nie wysuszał nakrętki.

Temperatura serwowania

17 -19 °C, wskazana dekantacja od 45 do 60 minut przed degustacją.

Pojemność butelki

750 ml. Butelka bordoska z grubego, ciemnego szkła zamknięta tradycyjnym korkiem naturalnym

Zawartość alkoholu

12,8 %Wino Nero di Troia 2021 Le Pergole produkowane przez Vignaioli Pugliesi to czerwone wino pochodzące z regionu Puglia we Włoszech.

Nero di Troia, znane również jako Uva di Troia późno dojrzewa, ma grubą skórkę bogatą w taniny i antocyjany. Daje wina o eleganckim bukiecie i nutach fiołków, z mocną strukturą, która pozwala na długie starzenie.

Komentarze i pytania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


0