Clicky

Moje wina

Znajdź wino według własnych preferencji:

Wina brakuje w bieżącej ofercie. Czekamy na nową dostawę.
Negroamaro Miraglio 2016 Tenute Rubino

118,00 zł

Negroamaro Miraglio 2016 Tenute Rubino

Czerwone wytrawne Negroamaro Miraglio 2016 Tenute Rubino

prod_id: 8062

Co wyróżnia to wino?

Negroamaro Miraglio 2016 Tenute Rubino to wino Premium z pojedynczej winnicy. Kompletny mariaż terrior okolic Brindisi i szczepu Negroamaro. Ponadto nigdzie indziej nie znajdziesz tego wina.

Terroir

Winnica Uggio zasadzona w 1998 roku, położona na płaskowyżu Salentine na wysokości 80-100 m n.p.m. 13 km od wybrzeża Adriatyku. Winorośl rośnie na glebie gliniastej pochodzenia wapiennego, z wyglądu ciemnej, natomiast ma korzystne proporcje gliny do piasku. 5000 winorośli na hektar prowadzonych w kordonie z krótkim pędem owocującym.

Polecamy do

Znakomity towarzysz gulaszu wieprzowego oraz wołowego steku z kością. Polecany również do makaronu z sosem mięsnym i średnio dojrzałych serów.

Bukiet

Eteryczne i spowijające nuty wiśni w brandy i śliwki. Natomiast w tle morwa, czarna porzeczka wraz z niuansami czarnego pieprzu, tytoniu, lukrecji, tymianku, rozmarynu, skóry i jałowca.

Kolor

Jasnego rubinu z uwagi na wiek wina.

Smak

Ciepły i elegancki oraz pełny o zrównoważonej strukturze aksamitu. Harmonijna, długa i trwała końcówka, bogata w delikatne i gładkie taniny.

Winogrono

Negroamaro 100% zbierane ręcznie w drugiej dekadzie 2016 roku.

Temperatura serwowania

17 -19 °C, wskazana dekantacja od 45 do 60 minut przed pierwszym nalaniem do kieliszka.

Pojemność butelki

750 ml. Butelka bordoska z ciemnego szkła zamknięta naturalnym korkiem.

Zawartość alkoholu

14%Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej obszernej oferty win premium. Poza sprzedażą wina, które cechują się najwyższą jakością oraz stosunkiem ceny do jakości, oferujemy również w pełni profesjonalne doradztwo w tym zakresie. Nasza doświadczona kadra z pewnością pomoże w wyborze najbardziej odpowiednich produktów czy też świadomej konsumpcji wina.

Staramy się z każdym dniem poszerzać wiedzę na temat wina. W zdobywaniu tej wiedzy pomagają nam podróże do regionów winiarskich i wizyty u winiarzy w różnych krajach Europy oraz studia najnowszej literatury naukowej w dziedzinie winiarstwa. Chętnie dzielimy się naszą wiedzą na naszym blogu:

https://lubiewino.com/kategoria/wiedza/

Zachęcamy również do śledzenia aktualności na naszych mediach społecznościowych:

Facebook: https://www.facebook.com/lubiewinocom/

Instagram: @lubiewinocom

Komentarze i pytania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


0