Moje wina

Znajdź wino według własnych preferencji:

Negón 2012 Bodega Negro Gonzáles

457,00 zł

Negón 2012 Bodega Negro Gonzáles

Czerwone wytrawne

prod_id: 0401

Co wyróżnia to wino?

Negón 2012 to ekspresja harmonii. Rezultat połączenia pracy, wytrwałości i marzeń rodziny zakochanej w winie, jego korzeniach i historii. Hodowla winorośli w reżimie biodynamicznym.

Terroir

50% winogron pochodzi z posadzonej w 2000 roku winnicy El Almendro ( Valle del Riaza), w której rodzina Gonzáles praktykuje proces zwany "chirurgią kiści". Polega on na usuwaniu liści winorośli ze strefy kiści w celu ekspozycji winogron bezpośrednio na promienie słoneczne. Pozostałe 50% gron pochodzi ze starych winorośli z pozostałych winnic rodzin Negro i Gonzáles.

Polecamy do

Idealne do duszonego i grillowanego czerwonego mięsa, gulaszu, dziczyzny i długo dojrzewających serów.

Bukiet

Armaty owoców truskawki, figi i wiśni z nutami cynamonu i skóry oraz likworu

Kolor

Rubinowy. Coraz bardziej ceglasty z uwagi na wiek wina będzie coraz jaśniejsze

Smak

Złożoność i równowaga rozbudza podziw nawet najbardziej wymagających podniebień. Wrażenia odczuwania owoców wiśni i truskawki z karmelem suszonymi figami i skórą w tle oraz jedwabistymi taninami obecnymi na podniebieniu w długotrwałym posmaku.

Winogrono

Kupaż gron Tinta Fina, Albillo i Garnacha Tinta z winnicy, którą uprawia się bez użycia maszyn. Wykorzystuje się przygotowane wcześniej naturalne preparaty i ekstrakty zgodne z rytmami energetycznymi. Rytmy te odzwierciedlają zasady biodynamiki.

Leżakowanie

Do 20 lat od rozlania do butelek, w ciemnej piwnicy o umiarkowanej wilgotności, w pozycji leżącej, by korek cały czas był nawilżony winem.

Temperatura serwowania

17 -19 °C, wskazana dekantacja od 45 do 60 minut przed degustacją.

Pojemność butelki

750 ml. Ciężka butelka bordoska zamknięta naturalnym korkiem

Zawartość alkoholu

14,5%. To biodynamiczne wino dojrzewało przez 16 miesięcy w nowych beczkach z francuskiego dębu, a następnie przez 12 miesięcy w butelce. Zapewnia to złożoność, wyrazistość, elegancję i długi potencjał przechowywania. Mino rozbudza wrażliwość nawet najbardziej wymagających podniebień.

Komentarze i pytania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


0