Clicky

Moje wina

Znajdź wino według własnych preferencji:

Wina brakuje w bieżącej ofercie. Czekamy na nową dostawę.
Copertino 2015 Negroamaro Montepulciano Rocca Dei Mori

104,00 zł

Copertino 2015 Negroamaro Montepulciano Rocca Dei Mori

Czerwone wytrawne Copertino 2015 Negroamaro Montepulciano Rocca Dei Mori

prod_id: 900510

Co wyróżnia to wino?

Copertino 2015 Negroamaro Montepulciano Rocca Dei Mori - dzięki długiemu leżakowaniu w butelce wino posiada wyraźne, intensywne aromaty domowych powideł wieloowocowych.

Terroir

Winnice Copertino, Monteroni, Arnesano, San Pietro in Lama, Carmiano na wybrzeżu adriatyckim od miasta Otranto do Santa Maria di Leuca. Ponadto winnice oferują dobre nasłonecznienie - 2600 godzin rocznie.

Polecamy do

Kotletów schabowych oraz pieczonego lub duszonego mięsa cielęcego. Co więcej, polecane do dziczyzny oraz do średnio dojrzałych serów.

Bukiet

Śliwek oraz jeżyn z nutami tymianku i cynamonu.

Kolor

Głęboka szkarłatna czerwień.

Smak

Intensywny świeżych powideł wieloowocowych, owocowych karmelków z nutami cynamonu i suszonych fig. Jednak na podniebieniu smak dość ciężki z krągłymi taninami.

Winogrono

Negroamaro 70%; Montepulciano 30%. Zbiór ręczny, po osiągnięciu pełnej dojrzałości winogron. Leżakowanie 6 miesięcy w beczkach z francuskiego dębu, 6 miesięcy w butelkach.

Leżakowanie

15 lat, jeśli wino jest przechowywane z dala od światła w odpowiedniej piwnicy w stałej temperaturze 10-14 ° C. Najlepiej przy wilgotności 60-70% oraz w pozycji poziomej.

Temperatura serwowania

17-19 °C. Na godzinę przed podaniem zdekantować wino do karafki lub dzbanka. Podawać w kieliszku w kształcie tulipana z cienkiego przeźroczystego szkła lub kryształu.

Pojemność butelki

750 ml. Butelka bordoska z mocno-ciemnego szkła, zamknięta naturalnym korkiem.

Zawartość alkoholu

14%Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej obszernej oferty win premium. Poza sprzedażą wina, które cechują się najwyższą jakością oraz stosunkiem ceny do jakości, oferujemy również w pełni profesjonalne doradztwo w tym zakresie. Nasza doświadczona kadra z pewnością pomoże w wyborze najbardziej odpowiednich produktów czy też świadomej konsumpcji wina.

Staramy się z każdym dniem poszerzać wiedzę na temat wina. W zdobywaniu tej wiedzy pomagają nam podróże do regionów winiarskich i wizyty u winiarzy w różnych krajach Europy oraz studia najnowszej literatury naukowej w dziedzinie winiarstwa. Chętnie dzielimy się naszą wiedzą na naszym blogu:

https://lubiewino.com/kategoria/wiedza/

Zachęcamy również do śledzenia aktualności na naszych mediach społecznościowych:

Facebook: https://www.facebook.com/lubiewinocom/

Instagram: @lubiewinocom

Komentarze i pytania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


0