Clicky

Moje wina

Znajdź wino według własnych preferencji:

Wina brakuje w bieżącej ofercie. Czekamy na nową dostawę.
Chardonnay 2018 Tenuta Santome

66,00 zł

Chardonnay 2018 Tenuta Santome

Białe wytrawne Chardonnay 2018 Tenuta Santome

prod_id: 1218

Co wyróżnia to wino?

Chardonnay 2018 Tenuta Santome z udanego rocznika 2018, najwyższej jakości, z pojedynczej winnicy. Ponadto posiada certyfikat produkcji przyjaznej dla środowiska, wegańskie.

Terroir

20-letnia, prywatna winnica Carboncine Rodziny Spinazze, położone w Roncade blisko Wenecji, uprawiana ekologicznie, certyfikowana. Gleba przeważnie typu "szkieletowego" z 50-60% udziałem piasku przemieszanego z iłem.

Polecamy do

Idealne do dań na bazie jajek i ryb oraz risotto z ziołami i szparagami. Ponadto polecane do średnio-dojrzałych, tłustych serów. Dobrze paruje się z grillowanymi rybami i owocami morza.

Bukiet

Niezwykle intensywny oraz pełen zapachów dojrzałych owoców egzotycznych, ananasa oraz białych kwiatów. Wyczuwalne w dalszej kolejności przypiekane orzechy laskowe oraz nuty masła i miodu.

Kolor

Żółty słomkowy.

Smak

Łagodny oraz okrągły smak dojrzałych owoców wyczuwalnych w bukiecie. Bogaty i zrównoważony z długo utrzymującym się posmakiem. Ponadto: smaczny, wytrawny finisz.

Winogrono

Chardonnay 100%.

Leżakowanie

Potencjał starzenia do 15 lat. Jednak z biegiem lat będzie ciemniejsze i bardziej matowe. Wyrazistość owocu będzie stopniowo ustępować wyrafinowanemu smakowi aromatycznych ziół.

Temperatura serwowania

6 - °C

Pojemność butelki

750 ml

Zawartość alkoholu

13,5 %Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej obszernej oferty win premium. Poza sprzedażą wina, które cechują się najwyższą jakością oraz stosunkiem ceny do jakości, oferujemy również w pełni profesjonalne doradztwo w tym zakresie. Nasza doświadczona kadra z pewnością pomoże w wyborze najbardziej odpowiednich produktów czy też świadomej konsumpcji wina.

Staramy się z każdym dniem poszerzać wiedzę na temat wina. W zdobywaniu tej wiedzy pomagają nam podróże do regionów winiarskich i wizyty u winiarzy w różnych krajach Europy oraz studia najnowszej literatury naukowej w dziedzinie winiarstwa. Chętnie dzielimy się naszą wiedzą na naszym blogu:

https://lubiewino.com/kategoria/wiedza/

Zachęcamy również do śledzenia aktualności na naszych mediach społecznościowych:

Facebook: https://www.facebook.com/lubiewinocom/

Instagram: @lubiewinocom

Komentarze i pytania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


0