Clicky

Moje wina

Znajdź wino według własnych preferencji:

Wina brakuje w bieżącej ofercie. Czekamy na nową dostawę.
Cabernet Sauvignon Carmenere 2015 Libertas Gran Reserve

113,00 zł

Cabernet Sauvignon Carmenere 2015 Libertas Gran Reserve

Czerwone wytrawne

prod_id: 4115

Co wyróżnia to wino?

Wyjątkowość stanowi terroir, niezwykle rzadko spotykany w tej klasie win chilijskich, zupełnie niedostępny w sprzedaży tradycyjnej. Ponadto wino jest ekskluzywne na polskim rynku. nigdzie indziej nie znajdziesz tego wina.

Terroir

Valle de Maule pojedyncza winnica w Chile

Polecamy do

Dań z dziczyzny, terriny i serów pleśniowych

Bukiet

W nosie konfitura wiśniowa, jeżyny, powidła śliwkowe i wanilia.

Kolor

Ciemnoczerwony z niebieskimi przebłyskami przy krawędzi kieliszka.

Smak

Na podniebieniu bardzo treściwe, z intensywną, owocową słodyczą przypominającą czarną porzeczkę i intensywny syrop wiśniowy. Długo pozostające wrażenie aromatyczne w ustach.

Winogrono

Cabernet Sauvignon 60%. Carmenere 40 %. Maceracja na skórkach: 15/20 dni połączona z delikatnym odszypułkowaniem i zgniataniem. Kadź fermentacyjna Ganimede. Temperatura fermentacji: 24 °C. Drożdże selekcjonowane. Pełna fermentacja jabłkowo-mlekowa. Okres dojrzewania: przez 6 miesięcy 15% w beczce dębowej (Tonneau drobnoziarnisty średnio palony dąb francuski) i 85% w kadzi Ganimede ze stali nierdzewnej. Butelkowanie: luty 2017 r. Dojrzewanie w butelkach: 3 miesiące

Leżakowanie

15 lat, jeśli wino jest przechowywane z dala od światła w odpowiedniej piwnicy w stałej temperaturze 10-14 ° C (nagłe zmiany temperatury mogą pogorszyć jakość wina), przy wilgotności 60-70% oraz w pozycji poziomej, tak, aby utrzymać korek w wilgoci i elastyczności.

Temperatura serwowania

17 -19 °C, wskazana dekantacja od 45 do 60 minut przed degustacją.

Pojemność butelki

750 ml. Butelka bordoska z grubego, zielonego szkła zamknięta tradycyjnym korkiem naturalnym

Zawartość alkoholu

13, 5 %Cabernet Sauvignon Carmenere 2015 Libertas Gran Reserve jest czerwonym winem wytrawnym klasy Premium z Nowego Świata. Wyjątkowość stanowi terroir, niezwykle rzadko spotykany w tej klasie win chilijskich, zupełnie niedostępny w sprzedaży tradycyjnej. Ponadto wino jest ekskluzywne na polskim rynku. nigdzie indziej nie znajdziesz tego wina.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej wykwintnej oferty win premium. Poza sprzedażą win, które  cechują się najwyższą jakością oraz bardzo korzystnym stosunkiem ceny do jakości, oferujemy również w pełni profesjonalne doradztwo w trafnym wyborze w zależności od okoliczności i preferencji smakowych. Nasza doświadczona kadra z pewnością pomoże w wyborze najbardziej odpowiednich produktów czy też świadomej konsumpcji wina. Ponadto nasze wina zawierają wysokie stężenia aktywnych substancji, które wykazują naukowo potwierdzone właściwości zdrowotne.

Staramy się z każdym dniem poszerzać wiedzę na temat wina. W zdobywaniu tej wiedzy pomagają nam podróże do regionów winiarskich i wizyty u winiarzy w różnych krajach Europy. Pogłebiamy studia najnowszej literatury naukowej w dziedzinie winiarstwa. Chętnie dzielimy się bogatą wiedzą, poradami i ciekawostkami na naszym blogu:

https://lubiewino.com/kategoria/wiedza/

Zachęcamy do śledzenia aktualności na naszych mediach społecznościowych:

Facebook: https://www.facebook.com/lubiewinocom/

Instagram: @lubiewinocom

Komentarze i pytania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


0