Clicky

Dobre wino – jakie jest dobre naprawdę?WSZYSCY SZUKAMY DOBREGO WINA…

Dobre wino to bardzo poszukiwany produkt. Wiadomo, jak ważnego nabiera znaczenia, kiedy jest smaczne i wyjątkowe, podane podczas przyjęcia – nadaje wytworności jedzeniu. Jeżeli chcesz oczarować gości to najlepszym sposobem uświetnienie spotkania jest poczęstowanie zaproszonych gości dobrym winem.

JAK ROZPOZNAĆ, ŻE JEST DOBRE?

Zdrowy rozum podpowiada – wystarczy spróbować – jest po prostu smaczne.

Ale sam smak niekoniecznie świadczy o tym, że wino jest dobre. Owszem, może być smaczne, ale wyprodukowane metodami przemysłowymi, z dodatkiem substancji konserwujących i poprawiających smak. Takie wina królują w supermarketach i w rankingach sprzedaży. Dlaczego? Bo są tanie, łatwo dostępne i rozpoznawalne dzięki intensywnej promocji. Wystarczy pójść do najbliższego sklepu, kupić i już je masz.

JAKIE WINO POWINNO BYĆ DOBRE?

Dobre wino powinno spełniać także szereg innych kryteriów – przede wszystkim powinno być naturalne.

Naturalne, dobre wino nie potrzebuje żadnych technologicznych i marketingowych sztuczek. Wystarczy, że zrobione jest z dojrzałych zdrowych owoców przez doświadczonego winiarza.

Pamiętajmy, że wybór takiego, a nie innego wina jest przejawem świadomości konsumenckiej.

Konsument mniej świadomy wybierze tanie, będzie szukał efektownej etykiety i wypromowanej marki. Jednak takim winem na pewno nie oczaruje gości.

Konsument bardziej świadomy będzie poszukiwał dobrego wina w najlepszym tego słowa znaczeniu, niekoniecznie taniego, ale naturalnego i wyjątkowego – takim winem z pewnością sam sprawi sobie nie lada satysfakcję a przy okazji oczaruje gości.

MOJE PROPOZYCJE

W mojej ofercie znajdziecie dobre wina, które spełniają wysokie wymagania nawet najbardziej wybrednych koneserów z różnych stron świata. Szczególnie polecam wina Juanio Pinola, Federico Perettiego oraz Alana Spinazze. Są to młodzi Winiarze, którzy praktyki uczyli się od swoich rodziców i dziadków, a wiedzę zdobywali podczas studiów enologicznych i przekształcili lokalne gospodarstwa swoich przodków we współczesne rzemiosło winiarskie o międzynarodowej renomie.

Poniżej kilka linków do szczególnie przeze mnie polecanych win:

Komentarze i pytania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


0