Moje wina

Znajdź wino według własnych preferencji:

Sauvignon Blanc 2019 Astrolabe Taihoa Vineyard

129,00 zł

Sauvignon Blanc 2019 Astrolabe Taihoa Vineyard

Białe wytrawne

prod_id: 900210

Co wyróżnia to wino?

Nazwa Astrolabe (Astrolabium) oznacza przyrząd nawigacyjny, którym żeglarze określali położenie statku. Winiarz Simon Waghorn zakładając własną winiarnię w 1996 roku, wybrał dla niej tę nazwę ze względu na historyczne powiązania z Marlborough i konotacje związane z poszukiwaniem i odkrywaniem. Simon Waghorn doskonalił swoje rzemiosło od ponad czterech dekad i ustanowił wzorcowy styl dla Sauvignon Blanc. Tworzy wina intensywne, czyste i zbalansowane, wyrażające pełną intensywność aromatu i smaku możliwą w idealnym krajobrazie i klimacie Marlborough.

Terroir

Winnica Taihoa, uprawiana organicznie o podłożu rozdrobnionej gliny wapiennej, położona na południowym wybrzeżu Kēkerengū w Marlborough w Nowej Zelandii. Winnicą zarządzają Paddy i Anna Troloves.

Polecamy do

Miękkiego białego sera, kurczaka w cieście z estragonem oraz wędzonego węgorza. Naturalny partner do owoców morza - zwłaszcza ostryg.

Bukiet

Skoncentrowane aromaty gujawy, skórki limonki i papai z lekkimi niuansami suszu.

Kolor

Cytrynowo-złoty

Smak

Skoncentrowany, zrównoważony i elegancki, o mocnej mineralnej konsystencji, wrażenia melona, ​​zielonej brzoskwini i limonki na podniebieniu z nutami dębu i drożdży. W pełni wytrawny, długi finisz

Winogrono

Sauvignon Blanc 100%. Winogrona zbierane ręcznie. Wyciskane całe kiście. Fermentacja w starych beczkach na drożdżach dzikich. Dojrzewane 11 miesięcy w starych beczkach z francuskiego dębu.

Leżakowanie

2-3 lat w chłodnej piwnicy o umiarkowanej wilgotności, w pozycji leżącej.

Temperatura serwowania

7 -12 °C, bez potrzeby dekantacji

Pojemność butelki

750 ml. Butelka burgundzka z ciemnozielonego szkła, zamknięta metalową nakrętką.

Zawartość alkoholu

13,5%

Komentarze i pytania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


0