Clicky

Moje wina

Znajdź wino według własnych preferencji:

Valpolicella Classico 2023 Le Calendre

94,00 zł

Valpolicella Classico 2023 Le Calendre

Czerwone wytrawne

prod_id: 3006

Co wyróżnia to wino?

Valpolicella Classico 2023 Le Calendre - wino ekskluzywne klasy Premium sprowadzane bezpośrednio od renomowanego Winiarza.

Terroir

Należąca do rodziny Peretti pojedyncza winnica u podnóża San Pietro in Carino, w sercu słynnej apelacji Valpolicella Classico, w prowincji Werona.

Polecamy do

Czerwonego mięsa oraz twardych i pół-twardych serów. Ponadto polecane do risotto i innych włoskich potraw.

Bukiet

Intensywna, charakterystyczna woń owoców w harmonii z pikantnymi nutami. Co więcej, wino o wyjątkowej strukturze i stylu.

Kolor

Rubinowy.

Smak

Świeże i aksamitne z miękkimi taninami, które równoważą dobra kwasowość i zawartość alkoholu. Co więcej, pełne i wytrzymałe.

Winogrono

Corvina i Corvinone, Rondinella, Molinara.

Leżakowanie

Do 5 lat

Temperatura serwowania

19 °C

Pojemność butelki

750 ml

Zawartość alkoholu

12 %Valpolicella Classico Le Calendre jest czerwonym winem wytrawnym z pojedynczej winnicy. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej obszernej oferty win premium. Poza sprzedażą wina, które  cechują się najwyższą jakością oraz bardzo korzystnym stosunkiem ceny do jakości, oferujemy również w pełni profesjonalne doradztwo w tym zakresie. Nasza doświadczona kadra z pewnością pomoże w wyborze najbardziej odpowiednich produktów czy też świadomej konsumpcji wina. Ponadto nasze wina zawierają wysokie stężenia aktywnych substancji, które wykazują naukowo potwierdzone właściwości zdrowotne.

Staramy się z każdym dniem poszerzać wiedzę na temat wina. W zdobywaniu tej wiedzy pomagają nam podróże do regionów winiarskich i wizyty u winiarzy w różnych krajach Europy oraz studia najnowszej literatury naukowej w dziedzinie winiarstwa. Chętnie dzielimy się naszą wiedzą na naszym blogu:

https://lubiewino.com/kategoria/wiedza/

Zachęcamy również do śledzenia aktualności na naszych mediach społecznościowych:

Facebook: https://www.facebook.com/lubiewinocom/

Instagram: @lubiewinocom

Komentarze i pytania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


0