Clicky

Moje wina

Znajdź wino według własnych preferencji:

Trebbiano Moscato 2022 Mediterraneo Bianco Vignaioli Pugliesi

80,00 zł

Trebbiano Moscato 2022 Mediterraneo Bianco Vignaioli Pugliesi

Białe wytrawne

prod_id: 3700

Co wyróżnia to wino?

Winogrona są zbierane ręcznie, a następnie poddawane fermentacji w temperaturze kontrolowanej. Wino dojrzewa przez kilka miesięcy w stalowych zbiornikach.

Terroir

Trebbiano Moscato 2022 z włoskiej Apulii jest produkowane przez włoską firmę Vignaioli Pugliesi, która jest znana z produkcji wysokiej jakości win z regionu Apulii.

Polecamy do

Sałatki warzywne, ryby, owoce morza, dania kuchni azjatyckiej

Bukiet

Cytrusy (grejfruty, cytryny, limonki), kwiaty (biały bez, jaśmin), owoce tropikalne (ananas, mango, papaja)

Kolor

Jasnożółty

Smak

Świeży, orzeźwiający, cytrusy, kwiaty, owoce tropikalne

Winogrono

Trebbiano 50%, Moscato 25%, Malvasia 25 %

Leżakowanie

3-7 lat w chłodnej oraz przewiewnej piwnicy o umiarkowanej wilgotności, w pozycji leżącej. Walory tego wina można docenić za młodu, ale twoja cierpliwość zostanie nagrodzona po 3 do 4 latach..

Temperatura serwowania

10-12°C

Pojemność butelki

750 ml

Zawartość alkoholu

11,5 %Trebbiano Moscato 2022 Mediterraneo Bianco z włoskiej Apulii wytwarza się w winiarni Vignaioli Pugliesi, znanej z produkcji wysokiej jakości win z regionu Apulii. Powstaje z winogron Trebbiano i Moscato, które pochodzą z regionu Apulii.

Winogrona zbiera się ręcznie, a następnie poddaje fermentacji w temperaturze kontrolowanej. Wino dojrzewa przez kilka miesięcy w stalowych zbiornikach.

Trebbiano Moscato 2022 ma jasnożółty kolor. W aromacie dominują nuty cytrusów, kwiatów i owoców tropikalnych. W smaku wino jest świeże i orzeźwiające. Dominują nuty cytrusów, ale można również wyczuć nuty kwiatów i owoców tropikalnych.

Trebbiano Moscato 2022 wyróżnia się przede wszystkim swoim świeżym i orzeźwiającym smakiem. Wino jest idealne do podawania z lekkimi daniami, takimi jak sałatki, ryby lub owoce morza.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej obszernej oferty win Premium. Poza sprzedażą znakomitego wina Trebbiano Moscato 2022, oferujemy szeroki wybór innych win, które cechują się najwyższą jakością oraz bardzo korzystnym stosunkiem ceny do jakości, oferujemy również w pełni profesjonalne doradztwo w tym zakresie. Nasza doświadczona kadra z pewnością pomoże w wyborze najbardziej odpowiednich produktów czy też świadomej konsumpcji wina.

Staramy się z każdym dniem poszerzać wiedzę na temat wina. W zdobywaniu tej wiedzy pomagają nam podróże do regionów winiarskich i wizyty u winiarzy w różnych krajach Europy oraz studia najnowszej literatury naukowej w dziedzinie winiarstwa. Chętnie dzielimy się naszą wiedzą na naszym blogu:

https://lubiewino.com/kategoria/wiedza/

Zachęcamy również do śledzenia aktualności na naszych mediach społecznościowych:

Facebook: https://www.facebook.com/lubiewinocom/

Instagram: @lubiewinocom

Komentarze i pytania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


0