Clicky

Moje wina

Znajdź wino według własnych preferencji:

Wina brakuje w bieżącej ofercie. Czekamy na nową dostawę.
Tai Bianco Santome 2015 Parcel#368

117,00 zł

Tai Bianco Santome 2015 Parcel#368

Białe wytrawne

prod_id: 3368

Co wyróżnia to wino?

Tai Bianco Santome 2015 Parcel#368 - winifikowane jest z unikalnej, rodzimej odmiany winorośli Tai.

Terroir

Jednohektarowa działka 368 winnicy Carboncine - Roncarde z glebą bogatą w glinę i "caranto" - konglomerat piasku i gliny morskiej zmieszanych z cementującym wapniem dolomitowym.

Polecamy do

Risotto z ryba oraz wołowego lub rybnego carpaccio. Polecane także do grillowanych ryb, ryb pieczonych w folii oraz pieczonych i wędzonych ryb z ziołami i przyprawami. Sprawdza się również jako wino medytacyjne.

Bukiet

Wyraźny choć subtelny z czystymi, owocowymi nutami brzoskwini oraz moreli. Co więcej, pozostaje w równowadze z żółtymi kwiatami raz aromatem tymianku, oregano i szałwii.

Kolor

Żółty, słomkowy.

Smak

Bogaty i mocny zrównoważony kwasowością z podobnymi aromatycznymi akcentami wyczuwalnymi nosem. Ponadto, wytrawny długi posmak.

Winogrono

Tocai 100% z winorośli sadzonych w 2003 roku - 5000 krzewów na hektar prowadzonych w systemie Guyot. Plon z hektara 9000 kilogramów, plon z krzaka 1, 8 kilograma. Winogrona zbierane mechanicznie w drugiej dekadzie września.

Leżakowanie

Do 15 lat

Temperatura serwowania

10 - 12 °C

Pojemność butelki

750 ml

Zawartość alkoholu

14%Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej obszernej oferty win premium. Poza sprzedażą wina, które cechują się najwyższą jakością oraz bardzo korzystnym stosunkiem ceny do jakości, oferujemy również w pełni profesjonalne doradztwo w tym zakresie. Nasza doświadczona kadra z pewnością pomoże w wyborze najbardziej odpowiednich produktów czy też świadomej konsumpcji wina. Ponadto wina dostępne w ofercie zawierają wysokie stężenia aktywnych substancji, które wykazują naukowo potwierdzone właściwości zdrowotne.

Staramy się z każdym dniem poszerzać wiedzę na temat wina. W zdobywaniu tej wiedzy pomagają nam podróże do regionów winiarskich i wizyty u winiarzy w różnych krajach Europy oraz studia najnowszej literatury naukowej w dziedzinie winiarstwa. Chętnie dzielimy się naszą wiedzą na naszym blogu:

https://lubiewino.com/kategoria/wiedza/

Zachęcamy również do śledzenia aktualności na naszych mediach społecznościowych:

Facebook: https://www.facebook.com/lubiewinocom/

Instagram: @lubiewinocom

Komentarze i pytania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


0