Clicky

Moje wina

Znajdź wino według własnych preferencji:

Wina brakuje w bieżącej ofercie. Czekamy na nową dostawę.
Rioja Alma 2015 Casa La Rad

443,00 zł

Rioja Alma 2015 Casa La Rad

Czerwone Wytrawne Rioja Alma 2015 Casa La Rad

prod_id: 1517

Co wyróżnia to wino?

Rioja Alma 2015 Casa La Rad jest flagowym winem Bodega Casa La Rad. Produkcja limitowana 2000 butelek w 2015 roku. Ponadto, do Polski sprowadzono 36 butelek tego rocznika.

Terroir

60 - letnia winnica położona w Ausejo (La Rioja) na wysokości 550 metrów n.p.m. Co więcej, gleba wapienna, obfita w głazy, drożna, krzewy średnio-głęboko zakorzenione.

Polecamy do

Dziczyzny oraz czerwonego mięsa. Ponadto polecane do dań serwowanych na półmiskach.

Bukiet

Aromaty czarnych owoców, dżemu, czarnej śliwki, delikatnie roślinny, balsamiczny. Podczas leżakowania w beczce pojawiają się nuty wędzone, przyprawy, kokos i goździki.

Kolor

Czerwony intensywny.

Smak

Mocne wejście, uporządkowane wrażenia smakowe, eleganckie proporcje ściągania, kwasowości, słodyczy i cierpkości. Przyjemne i długo na podniebieniu.

Winogrono

50% Tempranillo + 50% Graciano

Leżakowanie

Potencjał starzenia do 25 lat. Jednak z biegiem lat będzie jaśniejsze i bardziej matowe. Wyrazistość owocu będzie stopniowo ustępować wyrafinowanemu smakowi aromatycznych ziół i łagodnym taninom.

Temperatura serwowania

17 °C. Co najważniejsze: wskazana dekantacja od 45 do 60 minut przed degustacją.

Pojemność butelki

750 ml. 2000 butelek numerowanych.

Zawartość alkoholu

14,5 %Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej obszernej oferty win premium. Poza sprzedażą wina, które cechują się najwyższą jakością oraz stosunkiem ceny do jakości, oferujemy również w pełni profesjonalne doradztwo w tym zakresie. Nasza doświadczona kadra z pewnością pomoże w wyborze najbardziej odpowiednich produktów czy też świadomej konsumpcji wina.

Staramy się z każdym dniem poszerzać wiedzę na temat wina. W zdobywaniu tej wiedzy pomagają nam podróże do regionów winiarskich i wizyty u winiarzy w różnych krajach Europy oraz studia najnowszej literatury naukowej w dziedzinie winiarstwa. Chętnie dzielimy się naszą wiedzą na naszym blogu:

https://lubiewino.com/kategoria/wiedza/

Zachęcamy również do śledzenia aktualności na naszych mediach społecznościowych:

Facebook: https://www.facebook.com/lubiewinocom/

Instagram: @lubiewinocom

Komentarze i pytania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


0