Clicky

Moje wina

Znajdź wino według własnych preferencji:

Wina brakuje w bieżącej ofercie. Czekamy na nową dostawę.
Riesling Eifel-Pfeiffer 2015 Graacher Himmelreich Feinherb Mosel

82,00 zł

Riesling Eifel-Pfeiffer 2015 Graacher Himmelreich Feinherb Mosel

Białe półwytrawne

prod_id: 8480

Co wyróżnia to wino?

Riesling Eifel-Pfeiffer 2015 Graacher Himmelreich Feinherb Mosel to wino o indywidualnym charakterze, z pojedynczej winnicy, idealnego terroir. Co więcej stworzony przez enolożkę Anne Eifel-Spohr.

Terroir

Winnica Graacher Himmelreich, na stromym zboczu od strony południowej opadająca ku rzece Mozeli. Maksymalna ekspozycja na słońce. Winorośle dodatkowo opromienione są odbytym strumieniem światła i ciepła od rzeki.. Winorośle 50-90 letnie na glebach łupkowych, które absorbują ciepło w ciągu dnia i uwalniają powoli w nocy, przedłużając okres dojrzewania.

Polecamy do

Aromatycznej kuchni indyjskiej oraz kaczki, bekonu i krewetek.

Bukiet

Zachwycający aromat morelowo-brzoskwiniowy z silną nutą limonki, w tle kwiat jasminu.

Kolor

Jasny złoto-żółty.

Smak

Brzoskwinia, limonka i nuty minerałów oraz anyżu grają na podniebieniu pikantną świeżością od początkowych wrażeń do końcowego finiszu.

Winogrono

Riesling 100%. Winogrona zbierane ręcznie, wybiórczo trzy razy do małych pojemników, aby uniknąć zgniecenia podczas transportu prosto do winiarni. Maceracja na zimno, fermentacja w temperaturze kontrolowanej mieszanka drożdży rodzimych i kulturowych.

Leżakowanie

5 lat w chłodnej, przewiewnej piwnicy o umiarkowanej wilgotności. Jednak z czasem owocowość ustępuje na rzecz mineralności.

Temperatura serwowania

9 -12 °C. Co najważniejsze: bez konieczności dekantowania.

Pojemność butelki

750 ml. Butelka alzacka z ciemnozielonego szkła zamknięta metalową nakrętką w kolorze fioletowym.

Zawartość alkoholu

10,5 %Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej obszernej oferty win premium. Poza sprzedażą wina, które cechują się najwyższą jakością oraz stosunkiem ceny do jakości, oferujemy również w pełni profesjonalne doradztwo w tym zakresie. Nasza doświadczona kadra z pewnością pomoże w wyborze najbardziej odpowiednich produktów czy też świadomej konsumpcji wina.

Staramy się z każdym dniem poszerzać wiedzę na temat wina. W zdobywaniu tej wiedzy pomagają nam podróże do regionów winiarskich i wizyty u winiarzy w różnych krajach Europy oraz studia najnowszej literatury naukowej w dziedzinie winiarstwa. Chętnie dzielimy się naszą wiedzą na naszym blogu:

https://lubiewino.com/kategoria/wiedza/

Zachęcamy również do śledzenia aktualności na naszych mediach społecznościowych:

Facebook: https://www.facebook.com/lubiewinocom/

Instagram: @lubiewinocom

Komentarze i pytania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


0