Clicky

Moje wina

Znajdź wino według własnych preferencji:

Negroamaro Le Pergole 2021

88,00 zł

Negroamaro Le Pergole 2021

Czerwone wytrawne

prod_id: 3500

Co wyróżnia to wino?

Negroamaro jest to odmiana winogron o długiej historii, znana w regionie Puglia już od VI wieku p.n.e. Jej grona są ciemne, nieomal czarne - stąd pierwszy człon nazwy "Negro". Lekkiej goryczce zawdzięcza końcówkę nazwy "amaro" - gorzki.

Terroir

Terroir winnicy wpływa na smak i aromat wina Negroamaro. Winogrona uprawiane w takich warunkach są bogate w cukry, co przekłada się na pełny i harmonijny smak wina. Gleba zapewnia również winogronom odpowiednią ilość składników mineralnych, które podkreślają smak i aromat wina

Polecamy do

Wino Negroamaro Le Pergole 2021 jest idealnym towarzyszem potraw z kuchni śródziemnomorskiej, zwłaszcza z potrawami z grilla. Doskonale sprawdzi się również z czerwonym mięsem, dziczyzną i wędlinami.

Bukiet

Intensywny, złożony, z nutami owoców leśnych, takich jak truskawki, maliny i jeżyny, a także nutami wanilii, lukrecji i kakao

Kolor

Rubinowy z fioletowymi refleksami

Smak

Miękki, okrągły o średniej teksturze owoców ciemnych, jak borówka amerykańska, malina.

Winogrono

Negroamaro 100%

Leżakowanie

Do 5 lat w chłodnej oraz przewiewnej piwnicy o umiarkowanej wilgotności, w pozycji leżącej. Jednak nie zwlekaj z otwarciem, im młodsze, tym bardziej rześkie i owocowe.

Temperatura serwowania

17 -19 °C, wskazana dekantacja od 45 do 60 minut przed degustacją.

Pojemność butelki

750 ml. Butelka bordoska z grubego, zielonego szkła zamknięta tradycyjnym korkiem naturalnym.

Zawartość alkoholu

13 %Negroamaro Le Pergole 2021 jest czerwonym winem wytrawnym wytwarzanym w Winiarni Vignaioli Pugliesi w regionie Puglia we Włoszech.

Negroamaro jest to odmiana winogron o długiej historii, znana w tym regionie już od VI wieku p.n.e. Jej grona są ciemne, nieomal czarne – stąd pierwszy człon nazwy „Negro”. Lekkiej goryczce zawdzięcza końcówkę nazwy „amaro” – gorzki.

Ciepły klimat Pugllii przyczynia się do dojrzewania winogron Negroamaro. Dzięki temu wino zyskuje bogaty aromat owoców leśnych, takich jak truskawki, maliny i jeżyny. Gleba piaszczysto-gliniasta zapewnia winogronom odpowiednią ilość wody i składników mineralnych, co przekłada się na harmonijny smak i aromat wina.

Negroamaro Le Pergole 2021 ma intensywny, rubinowy kolor z fioletowymi refleksami. Aromat jest bogaty i złożony, z nutami owoców leśnych, takich jak truskawki, maliny i jeżyny, a także nutami wanilii, lukrecji i kakao. W smaku wino jest pełne i harmonijne, z dobrze zbalansowanymi nutami kwasowości i tanin.

Komentarze i pytania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


0