Moje wina

Znajdź wino według własnych preferencji:

Negon Seleccion Especial 2012 jest czerwonym winem wytrawnym kategorii luksusowej. Negon Seleccion Especial 2012 nadaje sie do długiego przechowywania i z wiekiem nabiera coraz bardziej szlachetnych cech aromatyczno-smakowych.

Co wyróżnia to wino?

Wino to zostało wyprodukowane, zgodnie z rytmami energetycznymi, poprzez naturalną filtrację osadzającą - według rytmów księżycowych, zgodnie z harmonogramem biodynamicznym. Dojrzewające przez 24 miesiące w francuskich beczkach dębowych pierwszego i drugiego roku, w podziemnej piwnicy na głębokości około 7 metrów, przy stałej temperaturze 10ºC/ 11ºC, i wilgotności względnej 75 do 78%.

Terroir

Kamienisto-piaszczysta, 15-letnia, uprawiana biodynamicznie winnica PAGO DEL ALMENDRO rodziny Gonzales w regionie winiarskim Ribera del Duero, Bodega Negon, Właściciel i winiarz - Victor Negro Gonzales

Polecamy do

Ze względu na swoją moc łączy się bardzo dobrze z wszelkimi rodzajami czerwonego mięsa, a dzięki swojej finezji i elegancji można sobie wyobrazić idealne połączenie wołowego carpaccio z aromatycznymi ziołami.

Bukiet

Czereśni, jeżyn i fiołków z nutami kakao, goździków i eukaliptusa

Kolor

Intensywny rubinowo-czerwony. Czysty i krystaliczny

Smak

Mocny na wejściu - czerwonych owoców i przypraw, a zwłaszcza goździków - zaznaczający się krągłą kwasowością z jedwabistymi taninami i subtelnie gorzkim wykończeniem. Retronosowe nuty kakao i orzeźwiającej czarnej lukrecji.

Winogrono

100% Tempranillo

Leżakowanie

Do 15 lat

Temperatura serwowania

18 °C

Pojemność butelki

750 ml

Zawartość alkoholu

14.5%

Cena

850 PLN

Komentarze i pytania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zamów wino