Moje wina

Znajdź wino według własnych preferencji:

L’Avi Arrufi Blanc 2018 Celler Piñol Estate Wine

235,00 zł

L’Avi Arrufi Blanc 2018 Celler Piñol Estate Wine

Białe wytrawne

prod_id: 5013

Co wyróżnia to wino?

L’Avi Arrufi Blanc 2018 Celler Piñol Estate Wine to wino ekstraklasy światowej, wielokrotnie nagradzane podczas najbardziej prestiżowych międzynarodowych konkursach winiarskich. Wino ekskluzywnie sprowadzane do Polski. Tej klasy wina z pierwszej ręki nie znajdziesz nigdzie indziej!

Terroir

Pojedyncza 55 letnia winnica nieopodal winiarni w średniowiecznej wiosce Batea w Katalonii. Gleba gliniasto-wapienna z mała zawartością substancji organicznych. Klimat kontynentalny z elementami Śródziemnomorskiego.

Polecamy do

Idealny kompan do risotto, wędzonek, tłustych ryb, takich jak łosoś i białych mięs.

Bukiet

Eksplozja aromatów dojrzałych białych owoców, brzoskwini, moreli i nut korzennych w doskonałej równowadze z dymnymi nutami drewna i kopru włoskiego

Kolor

idealny do risotto, wędzonek, tłustych ryb, takich jak łosoś i białych mięs.

Smak

Na podniebieniu wyczuwalna mocna struktura owocowa. Smaczne, tłuste, kremowe i aksamitne akcenty smakowe. Posmak szeroki i długi.

Winogrono

Garnacha Blanca 100%, Zbiór ręczny pod koniec września 2018 przy optymalnej dojrzałości fenolicznej. Wino fermentowane i leżakowane w nowych beczkach z francuskiego dębu przez 7 miesięcy, z tworzącym, odpowiednim battonage.

Leżakowanie

Potencjał starzenia do 25 lat, w chłodnej przewiewnej piwnicy o odpowiedniej wilgotności. Butelkę przechowywać w pozycji leżącej, by nawilżony korek nie tracił elastyczności. Z biegiem lat kolor wina będzie ciemniejszy i bardziej matowy, nuty owocowe będą ustępować na rzecz mineralnych i ziołowo-przyprawowych.

Temperatura serwowania

9 -12 °C. Na kilka godzin przed rozlaniem wino należy odkorkować i zlać do dzbanka lub karafki w celu napowietrzenia.

Pojemność butelki

750 ml. Ciężka butelka bordoska z ciemnozielonego szkła z głębokim puntem, zamknięta naturalnym korkiem najwyższej jakości z nazwą wina i logo posiadłości

Zawartość alkoholu

14,5%

Komentarze i pytania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


0