Clicky

Moje wina

Znajdź wino według własnych preferencji:

El Burro – Premium 2021 Celler Pinol

82,00 zł

El Burro – Premium 2021 Celler Pinol

Czerwone półwytrawne

prod_id: 5019

Co wyróżnia to wino?

El Burro - Premium 2020 Celler Pinol to wino ekskluzywnie. Wyprodukowane według najwyższych standardów winiarstwa światowego przez renomowanego Winiarza z Hiszpanii, Juanio Pinola na zamówienie mojej firmy. Ponadto, limitowana ilości 1000 butelek w roczniku.

Terroir

Terra Alta, Katalonia. Prywatna, pojedyncza winnica z krzewami młodymi 10 do 25-letnimi. Właściciel - Rodzina Pinol, od pokoleń produkująca wino.

Polecamy do

Bigosu z mocno ukiszonej kapusty i kawałkami wędzonego boczku, szparagów i serów pleśniowych a także grillowanych mięs oraz warzyw. Ponadto polecane do innych potraw z wyrazistym smakiem i aromatem.

Bukiet

Śliwek i wiśni w syropie, z nutami słodkich kwiatów bzu i lipy oraz śladem wanilii w finiszu.

Kolor

Intensywny rubinowy z fioletowymi refleksami.

Smak

Rześki lekko szczypiący na języku słodkiej w pełni dojrzałej na słońcu wiśni z akcentem czerwonej porzeczki i długim posmakiem słodkiego likworu migdałów i rodzynek. Wrażenie elegancji i równowagi.

Winogrono

Garnacha Tinta 60%, Cariniena 15%, Syrah 15%, Merlot 10%

Leżakowanie

Do 15 lat

Temperatura serwowania

18 °C

Pojemność butelki

750 ml. Ciężka, masywna butelka typu bordoskiego z ciemnego szkła zamknięta naturalnym korkiem z logo producenta. Szyjka butelki owinięta srebrną tuleją z cynku.

Zawartość alkoholu

14%Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej obszernej oferty win premium. Poza sprzedażą wina, które cechują się najwyższą jakością oraz stosunkiem ceny do jakości, oferujemy również w pełni profesjonalne doradztwo w tym zakresie. Nasza doświadczona kadra z pewnością pomoże w wyborze najbardziej odpowiednich produktów czy też świadomej konsumpcji wina.

Staramy się z każdym dniem poszerzać wiedzę na temat wina. W zdobywaniu tej wiedzy pomagają nam podróże do regionów winiarskich i wizyty u winiarzy w różnych krajach Europy oraz studia najnowszej literatury naukowej w dziedzinie winiarstwa. Chętnie dzielimy się naszą wiedzą na naszym blogu:

https://lubiewino.com/kategoria/wiedza/

Zachęcamy również do śledzenia aktualności na naszych mediach społecznościowych:

Facebook: https://www.facebook.com/lubiewinocom/

Instagram: @lubiewinocom

Komentarze i pytania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


0