Moje wina

Znajdź wino według własnych preferencji:

Wina brakuje w bieżącej ofercie. Czekamy na nową dostawę.
Chardonnay Riesling Anna 6 2019 Santome

52,00 zł

Chardonnay Riesling Anna 6 2019 Santome

Białe wytrawne

prod_id: 1215

Chardonnay Riesling Anna 6 jest białym winem wytrawnym klasy Premium, kupażem gron Chardonnay  i Rieslinga. Nazwa wina – Anna 6 jest hołdem dla matki Allana i Williama Spinazze, którzy kierują pracami i rozwojem winnic i winiarni Santome.

Co wyróżnia to wino?

Chardonnay Riesling Anna 6 jest winem białym, wytrawnym z certyfikatem ekologicznym. Jest młodym winem naturalnym, wytwarzanym metodami rzemieślniczymi o zniewalającej owocowej rześkości.

Terroir

28-letnia, prywatna winnica Rodziny Spinazze, położone na wyspie Grave di Papadopoli, uprawiana ekologicznie, certyfikowana. Gleba przeważnie typu "szkieletowego" z 50-60% udziałem piasku przemieszanego z iłem.

Polecamy do

Delikatna kwasowość tego wina znakomicie komponuje się do risotto z warzywami, zupy grzybowej, bądź cebulowej a także makaronu z sosem pomidorowym. Pasuje również do świeżych serów z ziołami oraz dań na bazie ryby, albo grillowanego, białego mięsa.

Bukiet

Intensywny i złożony bukiet z wrażeniem świeżego zapachu bazylii, liści figi i słodkiej papryki. Następnie wyczuwa się delikatne, owocowe nuty ananasa oraz powiew owoców cytrusowych, mianowicie grejpfruta i cytryny z lekkim finiszem ziół śródziemnomorskich.

Kolor

Blade odcienie żółtej słomki z zielonymi refleksami

Smak

Na podniebieniu świeże, subtelne i elegancko zrównoważone wrażania smaku owoców cytrusowych

Winogrono

Chardonnay, Riesling, 2850 krzaków winorośli na hektar, zbiór 12000 kilogramów winogron na hektar, 4,2 kg z krzaka, zbiór mechaniczny winorośli lekko przejrzałych w celu otrzymania wina świeżego o umiarkowanym stężeniu alkoholu.

Leżakowanie

Im młodsze tym lepsze

Temperatura serwowania

12 °C

Pojemność butelki

750 ml

Zawartość alkoholu

11.5%

Komentarze i pytania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


0